Jdi na obsah Jdi na menu
 


I4/OK6DJ

 

italy-flag.jpg

 

                                          I4/OK6DJ

                                                                   2.7 - 9.7 2011

BURO Print QSL and manager         t7_ok6dj.jpg

Pavel  OK1DRQ or OK6DJ

QSL via LOTW

QSL via EQSL

 

Rig YAESU FT 857 

ANT TUNER fc30

ANT G5RV Junior 

 

 Červenec  2011

Začnu nejprve cestou. Vydálenost Holýšov Cattolica je 980km, většinou po dálnici. Sraz máme v Kolovči u manželky rodičů ve 22 hodin. Následuje poslední kontrola a zjišťujeme prasklá žárovka na zadním světle. Po menší opravě vyjíždíme s 15 minutovým spožděním. Směr klasika DL na Mnichov OE Brener a I po dálnici . Cesta velmi rychle utíká a do cíle je cca 220 km a nemůžeme se dostat na dálnici od Milána. Stojíme v obrovské zácpě , která trvá celou cestu a těch 220km jedeme přes 5hodin. Během té doby nám začalo auto ukazovat všechny možné poruchy ABS dobíjení ESP a tak nejprve vypínáme klimu světla a rádio. Ve 13 hodin přijíždíme k hotelu, kde není žádné parkovací místo. Hotel má nasmlouvaný hlídaný plac za 35 Euro a neměl bych opomenout, cena dálnic v Itálii je 32 Euro a poplatek za Brener 7 euro.

Dále PHM 90 euro plus plážový servis 70 euro.

  V neděli jsem jel vysílat do San Marina. Po příjezdu ze San marina parkuji před hotelem a již  jsem nenastartoval auto. Pomohl mne jeden Ital v Tuaregu a auto jsme nastartovali přes startovací kable a já mohl auto odstavit na parkoviště. Ve středu jsem šel koupit novou baterii za 70 euro.

Pondělí montuji anténu G5RV jako vertikál a mám ji na střeše hotelu.Moc stanic mne nevolá a tak druhý den ji stavím jako klasickou G5RV a účinost je ihned lepší. Vysílam skoro jen na 20m CW a ant dolaďuji tunerem FC30 a rádio mam ft 857.Každou chvilku kolem projíždí vlak a  u mne veliké qrm, kdy nečtu ani nejsilněší stanice. Přesto na konci pobytu je v logu skoro 400 qso, tentokráte jsem vysílání moc nedal. Všechny qsl automaticky odeslal via buro.

Cesta nazpět, trvala pouhých 11 hodin a kolona jen chvilku v Itálii a v Německu klid.

Klimatizaci jsme měli puštěnou chvilkama při volnoběhu raději otevřená okénka a měsíc po dovolené, mne ještě bolí krční páteř. Od průvanu.

 

 

 

 

    Leden 2011

     Máte tu opět další rok a kam v létě na dovolenou. Několik návrhů padlo i do míst kde mi nedají povolení k vysílání.Třeba Egypt . Dostal jsem nápad jet na výlet do San Marina a pokusit se získat nějakou licenci. Proto jsem začal hledat pobyt v Riminy , které vzdálené pouhých 20 km od

San Marina. Psal na T70A a vstup do klubu mi neumožnili pouze světové závody.