Jdi na obsah Jdi na menu
 


W6/OK6DJ

                     W6/OK6DJ

                

usa-vlajka.jpg

 

                                   5 . 2 - 18 . 2  2013

 

 

 2012

 

 

Začátkem září přiletěl náš kamarád Howard KY6LA do Mnichova, kde přebíral nové BMW. Domluvili jsme se že zajede na návštěvu do naší země. Sgtrávili jsme s jím 2 dny. Jeden v radioklubu u ok1my a v Plzni na Spilce a potom Černicích ve druhém pivováru. Druhý den byl výlet do Prahy kam jel ok1my a ok1mr.   Po návratu domů Howard napsal e-mail musíte nás navštívit v Californii.

Na  stránce http://www.akcniletenky.com jsem se dočetl, že www.airberlin.com bude míti adventní kalendář kde budé možné koupit levné letenky do celého světa. Každý den jsem sledoval jednotlivé destinace a čekal na západní pobřeží. Přišlo 24 prosince cena 499 Euro. Byl jsem zklamán, počítal jsem s  cenou do 400e.

25 prosince nezapl jsem mobil počítač a věnoval se rodině a návštěvě. Po 22 hodině večerní koukam na mobil a od ok1fcj 5 zmeškaných hovorů a 2 e-maily, máš na AB Los Angeles za 334 Euro. Budím manželku a ptám se zda pojedeme. Souhlasí a Lucka je nadšená, vybíram termín před a po jarních prázdninách. Volám do banky a otevíram kartu na větší částku. Před půlnocí máme letenky vč seatingu za 1090 Euro. 26 letenky stojí již opět 500e. Následují další kroky, Esta povolení, půjčení auta, zamluvení hotelů v LA a Las Vegas. Naplánování cesty, zapůjčení navigace od ok1mr.

 

USA Unor 2013

Je 3 hodiny středoevropského času a zde je 6 večer  a tak pár řádek.
Na západní pobřeží jsme přijeli s hodinovým spožděním, protože 1,5 hodiny rozmrazovali letadlo v Dusseldorfu. Cesta trvala 12 hodin plus hodinu  a tak jsme přijeli do Usa ve 13 hod. Cesta byla opravdu dlouhá. 5 hodin do Vídně plus 20 minut na parkovišti Mazur, než přijel autobus. Autobusák  nás vysadil  na terminálu 3 a odlet AirBerlin je z terminálu 1, takže jsme byli ve 2 hodiny před přepážkou, kterou otevřeli ve 3.45. Nešli vytisknout palubní vstupenky zamrzla tiskárna. Pak nás nalodili do Airbusu 300 a tímto autobusem pro 180 lidí hurá do Duseldorfu. Palubní vstupenky jsme dostali  i do Duseldorfu a gate byl samozřejmě špatně označen. Během cesty ho změnily. Vše jsem kontroloval a tak bez problémů. Tam jsme potkali 3 kluky z Třebíče , kteří také využili akce a letenky koupili také za 8500 kč.

Navigace od ok1mr zatím funguje výborně!
Auto v půjčovně jsem objednal ford focus,ale nějak jsem se nemohl do něj vejít a za stejnou cenu bud Hyundai nebo Toyota a nebo  7 místného Chevroleta, zítra ho vyfotím
Má couvací kameru a všechny ptákoviny a najeto 20000 mil.

Jídlo , šli jsme cca 200 m od hotelu do nějaké fadt fodu a měli BBQ salat , grilované kuřecí maso se salátem a hranolkama , plus 2* COKE 0,6 l a nějaké omáčky v ceně, kompletní cena 30,20 $ Pivo samozřejmě neměli a tak jsme šli vedle  do obchodu koupit galon vody , 6 piv,žvýkačky, yogurt na snídani a sušenky , podobné co mají v Lidlu za 10,2 $
v centru
Klíži se mi očka a jdu spát. Ráno budeme vstávat brzo a pojedeme směr Hollywood. Snídani na pokoji a kafe v centru.

PS imigrační pohovorabsolutně bez problémů, šli jsme tam všichni a jen otázka zda dovolená a pak jen otisky prstu a kamera na oko. Celé to trvalo asi 3 minuty. Měli jsme nějakou paní. Kontrola kufrů velmi rychlá a bez rengenu. Stoupli jsme si do dobré fronty.

 

 

 

SAN DIEGO

 

Ráno 12 února jsem naplánoval budíček na 7 hodinu ranní v Las Vegas , rychlá snídaně na pokoji. Kafe jsme koupili do ruky v casinu a hurá do San Diega, přesně La Jolla k KY6LA.

Cesta byla dlouhá 530 km a vedla skoro pořád v poušti. Skoro 300 km žádné občerstvení a pomálu přicházel hlad a také mne bolela zadnice od sezení. Rychlost drží tempomat na 109 km/h správně jsme měli jet 104. Při opuštění státu Nevada, projíždíme branou, něco jako celnice, každé auto kontrolovali. V Californii je více měst než v Nevadě a je tam i více nákupních center a tím i pádem občerstvení. Našli jsme Pandu fast food. Počasí je krásné slunečné a teplota asi 20 stupňů. Do San Diega chybí 180km a pomálu se mění i okolní příroda, místo poušťě zeleň, palmy.

Příjezd do La Jolla,

Jedná se o čtvrť u San Diega, kde je mnoho apartmánů, hotelů. Navíc příjemná teplota stále kolem plus 20 a to již 15 hodin odpoledne. Sraz s Howardem máme naplánován na 17 hodinu. Máme přes 2 hodiny času a jedeme se podívat k moři. Parkujeme u parku a u pláže ve městě. Světe div se parkovné je na 2 hodiny zdarma. Přijdeme k pláži a kde leží mnoho tuleňů a na okolních skalách snad další stovka. Fotíme a pozorujeme okolní svět, prostě u . Teplo, zvuk oceánu a klid.

Před 17 hodinou jedeme k Howardovi, opět navigace nás přivede přímo k domu a z dálky již vidíme anténu STEPP IR, s výrobním číslem 1. Zvoním a otevírá pokojská. Howard je někde ve městě, nejspíše o mne něco ví a tak dostávam telefon a volam Howardovi. Odpověď je krátká, přijedu za 5 minut. Skutečně za 5 minut se objeví BMW a tam sedí náš kamarád KY6LA.

Ukazuje nám dům, antény hamsack a bazén. Ten je přikryt plachtou která unese 240kg a můžeme se po ní projít. Na uvítanou dostávam košili s nápisem ok6dj VIP vstupenku na letadlovou loď Midway a vstupenky do Lodního muzea. Na uvítanou je pečený krocan. Diskutujeme a hlavně pro Lucku je to záběr a já zjišťuji že neumím skoro nic z angličtiny. Mluví poměrně rychle. Přesto se nějak domluvíme.

13 února

Ráno jedem po okolí La Jolla , zajedeme i k TV vysílači odkud je nádherný výhled. Vidíme Mexico záliv San Diego. Následuje návštěva přístavu a přejezd do ZOO. Zologická zahrada je veliká a jezdí tam autobus a z jednoho konce tam vede lanovka. Navíc oproti Plzeňské :

Pandy a sloni. Zahrada je pěkná ,ale není rozhodně úchvatná, jak na jednom servru jsem se dočetl. Jednu výhodu mají, stále teplo a proto tam rostou palmy a je pěkně vše zelené.

Při spáteční cestě jedeme kolem známeho parku Balboa. Nemáme čas ho navštívit, protože musíme býti v 16.30 u Howarda. V 17 hodin odjíždíme do jedné hospody sledovat západ slunce. Věc která je v Čechách nevídaná a během 10 minut je tma. Na fotkách je vidět jak slunce zapadá do oceánu. Sedíme v hospodě, která vaří vlastní pivo. Potom se přesouváme do další hospody na večeři. Těšil jsem se na krocana doma, ale bude nějaká místní specialita. Večer sedíme v hamsacku

a porovnáváme FLEX 5000a a Icom 756 PRO III. Flex má lepší přijímací schopnosti. Howard má poměrně veliké rušení z plasmových TV. Přibližně ve 22 místního času velmi unaven jdu spát. Pro info Howard má jednu místnost pro hosty s manželskou postelí a druhou letní místnost pro vnuka. Místnost je vedle garáže. První noc jsem spal v baráku,ale druhý den jsem se přestěhoval do druhé.

Postel je nafukovací a tvrdost si mohu nastavit dle potřeby a kompresor je integrovaný.

14 února

Howard raději spí déle, ale kvůli mne vstává poměrně brzo již v 8 hodin. Manželka Doris vstává již v 6 30 a částečně pracuje z domu,ale také z města kde má svoji cestovní kancelář. Snídani připravila Doris a v 9 hodin odjíždíme směr Ham radio Outlet do San Diega. Na 5000 radioamatérů jeden obchod a navíc jsem jezdí z Mexika pro zboží. Howard kupuje PSV metr já nic, protože vše jsem již objednal dříve přes internet k Howardovi.

Další zastávka je elektronický obchod od TV přes tablety, počítače k odporu. Prostě vše a navíc BigNejmenší televize 120cm a největší cca 240cm typ LCD Led a cena 8000 Usd. Uvidíme jak ceny klesnou. Manželka během té doby nakupuje v outletu oblečení. Po hodině se scházíme a jedeme do starého města Old Town San Diego, kde také jdeme na oběd. Parkovné je od 5 usd, ale Howard najde místo, kde se neplatí. Místní to znají.

Odpoledne jedeme do muzea lodí, v pravo je ponorka Americké armády a v levo je Ruská ponorka. Chtěl bych říci, že pohodlnější je Americká. V Ruské je nutné prolézat dírou a mnoho bezpečnostních dveří a vysoké práhy. Další je stará loď India Star, jedná se o velikou plachetnici.

Projdeme ji celou vč podpalubí.

Je již pozdě odpoledne a večer je Valentýn a bude grilování. Howarda jsem požádal před příjezedem, že chci vidět jak to dělají v originále a proto se nepije žádné Evropské pivo ani víno a jídlo je také Americké. Takže Valentýnské barbique v originále. Jedeme do velikých potravin asi 3* větší než Makro Plzeň a nakupujeme hamburgry párky na hod dogy housky a zeleninu. Vše je připravené a stačí párky a hamburgry dát na gril.

Kvůli naší návštěvě přijedou K6BK – Mitch s manželkou, Rob s Xyl Ron s Xyl Joe. Chtěl bych říci, že komunikace skoro hodinu bez problémů, ale byl to záběr. Naštěstí potom se hovor přesunul na naši Lucku. Dále následovala večeře a potom předání daru od DX clubu San Diego. Lucka a Jani dostali Ipad, neboli tablet od Apple a já lístky na loď Midway včetně návštěvy vysílací místnosti. Malá poznámka, od Howarda : ženy mají tablet a ty máš další peníze na radioamatérskou expedici.

Po 21 hodině se návštěva pomálu rozchází.

 

15 února

Dnes začínáme lehkou snídaní a od 12 odin je oběd s radioamatéry radioklubu South California a W0NI. Měli jsme žebírka s hranolkama, vše se podávalo a jedna malá porce byla opravdu veliká a nešla sníst. U nás v EU se nosí na těch tácech pivo. Po obědě jedeme na letadlovou loď MIDWAY

Prohlídka trvá 4 hodiny a náš průvodce je dobrovolník, který na ní sloužil a také je radioamatér. Je to zážitek na celý život a hlavně místnost radisty. Pilot dokázal přistát a zabrzdit na 17 metrech a dokázali odstartovat snad na 50metrech. Prostě velmi zajímavé, hlavně pro chlapy.Teplota 24, pěkné příjemné teplíčko. Večeře proběhla doma a dojídali jsme co zbylo z Valentýna a popíjíme vínko.

16 února

Máme tu poslední den. Plán byl letět do Arizony na setkání radioamatérů. Počasí nám nepřálo a tak byl záložní program. Navštívili jsme 5 radioamatérů. Zvláště 2 byli špičkově vybavení. Jani a Lucka jeli na nákup do Outletů a měli jsme domluveno, je vyzvednout. Museli jet 2 zastávky tramvají a koupit lístky. Vše za hotové. Protože naše Evropské kreditní karty tam nefungují.

 

První zastávka u K6BK, Mitch bydlí v luxusní čtvti, kde nesmí býti žádné stožáry a tak má pouze dipol na půdě. Radio ICOM. Jeho další záliba je kytary a doma mají se synem 28 kytar a jedna mezi nima byla opravdu vzácná .

Druhá zastávka u Roba

Bydlí na ranči a jeho anténa Stepp ir DB 42 , jedná se o největší ant + Icom 7700 a Pa Alpha plná automatica, plus další vertikal Stepp IR a dipol na 80m

Třetí u Rona bydlí na ranči a má 2 stožáry na jedné Force 12 C3 a 2 el yagi na 40M a na druhém stepp ir 3 EL. tcvr Flex 5000a a K3+ KPA 500

 

Čtvrtá zastávka

Doma malují, ale přesto o anténach popovídají. Tento amatér má 2 el drátovou anténu na 80m nasměrovanou na Evropu,ale také ji může přepnout v opačném směru

 

Páta a posledná zastávka

5 stožárů,musím si to poslechnout na video kameře co vše má. Vše mono bandy super QTH, ale není již mnoho času a za hodinu musíme vyzvednout Jani s Luckou u obchoďáku.

 

Je to náš poslední den v USA a na závěr jdeme s Doris na večeři do jedné italské restaurace. Po večeři krátká procházka kolem moře , kde jsou slyšet tuleni jak řvou. Nejspíše se asi páří, protože mají jaro, lásky čas. Teplota stále plus 18 a u nás doma mínus 5

 

V neděli je budíček 6 30 místního času tzn 15 30 evropského a po 8 hodině se loučím s Howardem a dělám poslední foto jeho hamsacku vč diplomů. Následuje rozloučení a velmi srdečné poděkování.

Domů jsme přijeli v úterý v noci v 1 , 15. Velice dlouhá cesta

 Foto

 

Los Angeles

plus.google.com/photos/102188776034992739319/albums/5846844474091810049
--

 Las Vegas

plus.google.com/photos/102188776034992739319/albums/5847113914557602977

 

San DIego La Jolla

plus.google.com/photos/102188776034992739319/albums/5847492242923704673