Jdi na obsah Jdi na menu
 


          

 

                  

usa-vlajka.jpg

 

 

 

                    W8/OK6DJ
                               

    Dayton    Hamvention

                                                                   15.5-22.5 2011

Hamvetion 2011

foto link  picasaweb.google.com/102188776034992739319/HamvetionDayton

   Radioamatérské setkání v Daytonu je největší,které jsem navštívil.
Hlavní hala Hara aréna , je asi 10* větší než v Holicích, plus několik vedlejších menších sportovních hal,které jsou navzájem propojeny.
   Začátek je v 9 hodin v pátek , v sobotu a v neděli. Vstupenka v předprodeji stojí 20$, jinak 25$.
 První známý amatér a jeden z pořadatélů K1BG nás ochotně uvítal a vyfotil přímo u vstupu do areálu. Měl bych připomenout,že bleší trh začíná v 8 hodin a trvá do 18 hodin.Je zde možné koupit opravdu vše a v mnohem větší míře než v Holicích. Také plocha je veliká asi jako 10 fotbalových hřišť. Převážná část blešího trhu je z 50 let a některé věci možná i starší. Přesto je zde možné koupit i zánovní tcvr. Ceny, až tak zajímavé nejsou skoro stejné jako v EU.
   Během sobotního dopoledne jsem potkal na trhu mnoho dxmanů. Např HC8N K3NA W3LPL
KM3T PJ6A a další. V hale později člena expedice T31A a rád se se mnou všichni vyfotili a popovídali.
    Hlavní výstava první na ráně ICOM AMERICA, hned vedle DX engeniring , MFJ a Steep Ira Kenwood, který neměl nic nového. Zastoupení Force 12 jsem také našel, ale až v sobotu.
    Druhá hala. Největší výstava Yaesu a vše co je dnes již standart FT9000 FT 5000 a nový PA VL2000. Třetí hala jednoznačně ELECRAFT a nový rig KX3 trancevier. TCVR , který je CW SSB digital a základní výkon 10 watt pro pásma 160 10m,interní baterie atd.Jako option je možné dokoupit PA 100 watt a original tuner,které jsou v další black boxu. Cena, jestli jsem dobře rozuměl cena je 1800 usd.V prodeji bude na podzim 2010. Pěkné rádio na sotu,ale malinko cenově jinde. Dále jsem viděl 50 stožár v ceně 35000 Usd firma LUSO.
  Zajímavá expozice od Fa PALSTAR, majitel má předky z OK. Jako Pavel – Pual – PAL a hvězda. Bohužel mluvil pouze anglicky. Příjemné popovídání.
  Dále jsme potkali mnoho menších prodejců a spolků. Dokonce i OK mělo zastoupení v podobě OK1FUA a jeho XYL fa MASTRANT. Zde jsem potkal i OK1JR a OK1CZ.
   Dále jsem potkal jednoho amatéra z JD1... sulfix jsem zapomenul a na fotce není čitelný. Pozdravuje všechny amatéry z OK a OM a máme velice pěkný signál v JD.Při další procházce jsme potkali amatéra z 2 světové války, který byl v OK. Potkali jsme prodejce z PY a opět má předky v OK a ihned nás zve na listopadové setkání amatéru v Sao Paulo. Procházíme výstaviště a mnohokráte slyšíme OK ist Czech Republic. Další amatéři se ptají na OK2HI a závodní call OK5W OL3A OL8M OL7R a contestové call z OM,všichni pochvalují sígnál našich contest stanic. Mnoho US amatérů,jede na trip DL OK OM HA YO a domů.
  Stravování je na setkání tragedie např hotdog-sladký rohlík s párkem.Pizza pouze sýr a kečup.Popcorn a další sladké nesmysly. Pivo třetinka za 4 Usd bez pěny a nevalné chuti.
 
  Na konci dne nás bolí nohy,ale v Americe se pěšky nechodí.Odvezou nás golfové vozíky skoro až k autu. Setkání končí v 17 hodin a čeká nás cesta 22 mil do hotelu, což je asi 30 minut jízdy.
   Po příjezdu do hotelu nás zdraví KY6LA s dalšími amatéry z Californie. Asi 20 minut hovoříme o anténach a Dxingu a nakonec nás zvou na večeři. Samozřejmě jede se autem, ale tentokráte nemusíme nikdo řídit mají asi Cadilaca pro 7 osob a řídí jeden z nich,který pije nealko pivo.Vše bylo formou menu,ale ne hamburger,ale rybí speciality.Rybí předkrm , salát Grece, a hlavní jídlo ryba na roštu a s bramborem.
To byl opravdový závěr Hamvention DAYTON 2011
73 OK1MR OK1MY a OK6DJ pardon W8/OK6DJ
PS : udělal jsem 2 SSB spojení z klubové stanice
 

 

 

19. května 2011

foto link picasaweb.google.com/104293540925897270346/DaytonCestaAMuzeum#

 

Dayton cesta & National Museum of the United States Air Force

Dnes naplánován budíček na 5 30 místního času.Přesně v 600 jsme na snídani.V hotelu v Cumberlandu snídaně dobrá.Chtěli jsme Anglickou přinesli Americkou.Chuť dobrá mimo smaženého bramboráčku,na můj vkus moc kořeněný.U snídaně jsem se doveděl,že v noci jelo několik vlaků a Pavel nespal od 2 hodin.Poté mu volalo několik ledí.Měl strach vypnout telefon.Nevěděl zda bude zvonit budík.

Cca v 7 hodin jsem musel poprvé řídit v Americe.Po hodině jízdy jsem již uměl používat automat tempomat a ani jsem moc nepřidával plyn a vše reguloval na volantu.V Merylendu je limit 65 mil což je přesně 104km/h.Dle navigace jsme jeli stále 107km/h.V West Virginia chvilku dokonce 70mil v hodině.Kolem větších měst rychlost 55 mil v hodině.Celkem jsem ujel asi 400 mil a při střídání předal Pavlovi ok1my,který dojel,až do HARA arény v Daytnu.Máme již zakoupenou vstupenku cena 20 $ zítra 25$.Několik radioamatérů nás již pozdravilo a měli jsme cca 3 hodiny času do uzavření National Museum of the United States Air Force in Dayton.Přejezd trval 25 minut.Celkem rychle jsme ho prošli a já nafotil několik fotek.Něco s bleskem a něco bez .Na interenet jsem vše uložil bez třídění.

V 17 hodin jsme odjeli směrem do hotelu Double Tree v Miamisburg v Ohiu vzdálen cca 20 mil od Hara arény. Před večeří přes skype mluvím s ok1ay ,nikdo jinej není online v OK je 2340,zde o 6 hodin méně.V 1800 hodin jdeme na večeři.Salát jako předkrm – Řecký .Milan hranolky a Gordon Blue a já s Pavlem krvavý steak s bramborem .Vše výborné a chutné.

Dopisuji pár řádek a je již skoro 22 hodin 73 ok6dj

 

 

 

 

18.května 2011

foto link picasaweb.google.com/104293540925897270346/CumberlandAnnapolis#

 

Annapolis & Cumberland

 

Ráno jsme spali o chvilku déle a na snídani jsme šli v 800 hodin místního času.

Americká snídaně stejná jako včera.Vajíčko sýr alá Lučina burákové máslo ,klasické máslo a opečený sladký toust.Další možnost lupínka vločky a dnes také možnost jogurt od Danone.

Kafe nic je černá voda do které je nutné dát mléko vanilku a další přísady a pak s velikou slávou získáme něco jako kafe.Další zvláštnost vše v plastu hrnek na kávu talíř příbor.

V 9 hodin jsme opustili hotel a vydali jsme se směr Námořní Academy Annapolis.Objekt jsme našli poměrně rychle,ale dovnitř nás nepustili.Neměli jsme patřičné povolení,které je nutné obstarat zase někde ve městě.Proto jsme se rozhodli jet dále a prohlédnout si dlouhý most Bay bridge.Délka 5mil.Cena přejezdu 2,5 Usd a na spáteční cestě se neplatí.

Po přejetí mostu naše cesta nasměrovala již směr Dayton.První zastávka v Cumberlandu a nocleh v hotelu Holiday Inn.Celkem jsme ujeli asi 180km a do Daytnu nás čeká,ještě 580km.Udělali jsme okružní jízdu po Cumberlandu ,navštívili místní supermarket a opět jsme nic nekoupili.Pouze jídlo holič pošta a vlakové nádraží.Také je zde docela dost kostelů.Město,je malé a po večeři půjdeme brzo spát a ráno nejdéle v 6 hodin odjezd Dayton.

Dnešní večere konečně změna salát s lososem podávané na oválných talířích s normálním příborem za 11$ .Pivo studené,ale bez pěny za 4,01 $.Pavel a Milan chtěli whisky a dostali burbon.

Pro dnešek končím a vše odešlu zítra e-mailem,není zde wifi free.

 

 

 

17 května 2011

 

foto link picasaweb.google.com/104293540925897270346/WashingtonDC#


Ráno jsme měli budíček v 6,30 místního času a po snídani odjezd do Washingtonu DC.
 Povedlo se nám zaparkovat v podzemní garáži v hotelu Washington cca 300 metrů od Bílého domu.
Prošli jsme parkem okolo Bílého domu z obou stran a dovnitř nás nepustili.Návštěva je nutná zamluvit cca 6 měsíců dopředu.V dálce jsme viděli Lincolnův památník a Congresový sál.
  Nejednoduší doprava po městě je v autobusu bez střechy kde jsou 3 okruhy.Projeli jsme všechny tři.Jízdu je možné libovolně přerušit pernamentka platí jeden nebo 2 dny.Národní památky jsou prý v USA zadarmo a tak jsme v muzeum letectví a kosmonautiky neplatili ani dolar za vstup.Tam jsme měli i oběd v MCDonaldu.Lidí mnoho a kde je mnoho lidí je i bordel a hluk.Přesto jsme se najedli a pokračovali v prohlídce Nasa.
  Odpoledne jsme pokračovali dále směr okružní jízda a projeli Washington DC jak po modrém červeném i žlutém okruhu.Viděli jsme vše např Pentagon banky universitu mnoho hotelů,klášter malinké a veliké domy.
V 19 hodin jsme dorazili do Annapolisu který má asi 40000 obyvatel a prošli několik obchodů,ochutnali zmrzlinu a ve 21 hodin jsme šli na večeři.Opět do sport baru,kde byla jiná obsluha.Jídlo stále stejné ,hranolky a buď kuře nebo vepřové smažené a pálivé a nebo sladké.Pivo studené,ale bez pěny a dobré Heineken.Obsluhoval nás černej kluk a druhé pivo jsme nedostal přinesl rovnou účet.Tak jsme holt zaplatili a šli na kutě

 

 

 

16 května 2011

foto link  picasaweb.google.com/104293540925897270346/USa Po nedělním neúspěšném odletu přišel druhý pokus a let s KLM přes Amsterdam do Washingtonu DC.
V Amsterdamu asi 4 hodiny času,ktere jsme strávili lehkým obědem - šunkový toust se sýrem.
Do Washingtonu DC jsme měli letadlo AIRBUS 340 Economy Comfort 14 řada ihned za 1 třídou.Každou chvilku nějaké občerstvení voda cola víno pivo oběd zmrzlina , pica šnek a nakonec voda.
Po odbavení imigrační úředník,kde jsme čekali cca 45 minut.Dále vypůjčení auta najít autobus,který nás odvezl kousek od letiště a předání auta CHrysler , samozřejmě automat.
Nainstalovali jsme navigaci,bez té to tady nejde a vyjeli směr Annapolis, vzdálem 90 km od letiště. První poplatek za dálnici 1,75 usd .Provoz houstl,až na 12 proudovou silnici ,kde v našem směru rychlost 5 km za hodinu,ale také nic.Trvalo to asi 2 hodiny a potom konečně náš hotel.
Internet je zde zdarma.
Nedaleko od hotelu nákupní centrum,ale skoro vše zavřene čas asi 20 hodin místního a otevřeno pouze několik občerstveních.
Dali jsme si originální americkou večeři ,kuřecí křidélka a hranolky a sledovali šrumec kolem nás.
Večer před 23 jsme lokál opustili a šli na kutě a já jsem se pokoušel odeslat první e-mail

Zatím se mějte ahoj Pavel Milan a David

 

15. května 2011

Odlet v neděli 15.5 nám zrušili a tak jsme pokračovali,až v pondělí 16 května.Důvod nespárovan8 elektronická  letenka z pokynama na cestu.  Papír je papír čitelně vypsanej21.března 2011

   Nápad jet na setkání radioamatérů do USA vznikl na podzim roku 2010,kdy jsme museli zrušit již zamluvené ubytování na setkání radioamatérů Slovenska.Důvodem  byla nemoc Milana ok1mr a místo něho nikdo nechtěl jet.Cestovat ve dvou s Pavlem ok1my se nám moc nechtělo.Tenkrát padla myšlenka vyrazit do meky radioamatérů USa do Daytnu.
    Plán cesty a program vymyslel ok1my